کارت گرافیک PowerColor Radeon RX 7900 XTX Red Devil یک کارت گرافیک چهار اسلات با فن های سه گانه و کانکتورهای 8 پین سه گانه است.

PowerColor یک بار دیگر کارت گرافیک نسل بعدی خود Radeon RX 7900 XTX Red Devil را معرفی کرد که دارای طراحی چهار اسلات و خنک کننده سه فن است.

اوایل این هفته، PowerColor کارت گرافیک Radeon RX 7900 Red Devil خود را تیز کرد. این طرح در هر دو مدل XTX و XT ارائه خواهد شد. آخرین تصویر فاش شده توسط PowerColor اولین نگاه کامل به کارت گرافیک را نشان می دهد که بسیار قدرتمند و به اندازه طرح های سفارشی سری GeForce RTX 40 NVIDIA به نظر می رسد.

با شروع جزئیات، کارت گرافیک سری PowerColor Radeon RX 7900 Red Devil با طراحی چهار اسلات (یا 3.5 یا 3.8 شیار) عرضه می‌شود و یک طراحی کاملاً جدید را شامل می‌شود که شامل سه فن، هر فن با 9 تیغه فن و یک پوشش آلومینیومی که دارای زیبایی تهاجمی با لبه های قرمز روشن یا  RGB است. این کارت دارای یک طراحی PCB سفارشی خواهد بود که توسط یک رابط اتصال 8 پین سه گانه تغذیه می شود.

PowerColor Red Devil RX 5700 - Overclockers Club

تصویر تیزر قبلی کارت چیز زیادی را فاش نکرد، اما در این تیزر ما به صفحه پشتی کارت گرافیک نسل بعدی Radeon RX 7900 Devil نگاه می کنیم. صفحه پشتی از فلز جامد ساخته شده است و دارای طرح منشوری است که نشان بزرگ "شیطان سرخ" در جلوی کفن حک شده است. این کارت گرافیک واقعاً ممتاز به نظر می رسد و باید بسیار گران باشد مانند همه پیشنهادات قبلی Red Devil از PowerColor.
PowerColor همچنین کارت‌های گرافیکی استاندارد سری Hellhound Radeon RX 7900 خود را نیز معرفی کرده است که دارای طراحی فن‌های سه‌گانه اما طرح‌بندی کانکتور 8 پین دوگانه استانداردتر هستند.

نکته قابل توجه این است که در حالی که AMD NVIDIA را به دلیل استفاده از خنک کننده بزرگ بر روی کارت گرافیک مرجع Founders Edition تبلیغ کرده است، تقریباً تمام مدل های غیر مرجع سری Radeon RX 7900 که تاکنون نمایش داده شده اند مانند ASUS TUF Gaming و موارد فوق سری Red Devil حداقل دارای طراحی سه گانه یا چهار شیار هستند. برای مقایسه:

  • AMD Reference Model = اسلات 2.5
  • ASUS TUF Gaming = 3.63 اسلات 3.63
  • PowerColor Red Devil = -اسلات 3
  • PowerColor Hellhound = 3اسلات 3

AMD همچنین اشاره می کند که آنها از دو کانکتور 8 پین روی کارت های خود استفاده می کنند. از سوی دیگر ایسوس از کانکتورهای 8 پین سه گانه استفاده می کند و در مورد نوع Red Devil نیز همینطور است.


هنوز جزئیات دیگری ارائه نشده است، اما ما انتظار داریم که اطلاعات بیشتری در مورد کارت گرافیک در ماه آینده به عنوان AMD RX 7900 XTX & XT در 13 دسامبر عرضه شود.