سری Samsung Galaxy S22 با طراحی های مینیمال اما شیک و مشخصات فوق العاده قانع کننده خود ما را شگفت زده کرد. با نگاهی به آن‌ها، مشخص می‌شود که سری گلکسی S23 قرار است حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد. در حالی که شایعاتی در اینترنت در مورد انتشار خیلی زودتر منتشر می شد، گزارش جدید آنها را انکار می کند و نشان می دهد که پرچمداران آینده ممکن است کم و بیش به چرخه انتشار معمول خود پایبند باشند.

سری Galaxy S23: تاریخ عرضه

گزارش اخیر نشان می دهد که گلکسی اس 23 زودتر از حد معمول عرضه می شود. راه اندازی از طریق یک رویداد Unpacked در سانفرانسیسکو برگزار خواهد شد. از نظر تاریخی، این شرکت چند هفته پس از عرضه، سری گوشی‌های پرچمدار خود را منتشر کرده است، و اگر چنین چیزی ادامه داشته باشد، ممکن است سری گلکسی S23 در 17 فوریه به فروش برسد.
در ادامه این گزارش آمده است که سامسونگ معمولاً سری گلکسی اس را در ماه مارس عرضه می‌کند، اما رقابت شدید بازار، سامسونگ را وادار می‌کند که پنجره عرضه را تا فوریه به جلو ببرد. این به شرکت کمک می کند تا فروش گوشی های پرچمدار را در اولین گزارش فصلی خود منعکس کند.

پردازنده و دوربین سری Galaxy S23

شایعه: سری Galaxy S23 تنها با چیپ Snapdragon 8 Gen 2 عرضه خواهد شد - سخت  افزار مگ

 علاوه بر این، این گزارش می گوید که اگرچه سری گلکسی اس 23 احتمالاً برای نیازهای پردازشی بیشتر به اسنپدراگون 8 نسل 2 وابسته است، برخی از مدل ها ممکن است با اگزینوس 2300 نیز عرضه شوند. یک سنسور 200 مگاپیکسلی توسعه یافته توسط سامسونگ، که تقریباً دو برابر پیکسل در مقایسه با واحد 108 مگاپیکسلی قبلی خود است.
شایعاتی وجود داشت مبنی بر اینکه واحد 200 مگاپیکسلی مورد بحث می‌تواند حسگر ISOCELL HP3 باشد، اما اطلاعاتی معتبر Ice Universe خلاف این را پیشنهاد کرد. بنابراین اگر Ultra همچنان دارای 200 مگاپیکسل است اما از سنسور نسل بعدی HP3 استفاده نمی کند، رقیب بعدی ISOCELL HP2 است. به گفته همان راهنمایی‌کننده، این باید پیشرفت‌های قابل توجهی در عکاسی در شب داشته باشد.

در همین حال، طبق گفته گلکسی کلاب، گلکسی اس 23 و گلکسی اس 23 پلاس می توانند از واحدهای 12 مگاپیکسلی برای سلفی استفاده کنند. این باید منجر به بهبود قابل توجهی نسبت مدل های سال گذشته شود. بقیه دوربین‌ها احتمالاً همان وضوح را خواهند داشت، اگرچه ممکن است در بخش‌های دیگر بهبودهایی وجود داشته باشد.

ظرفیت باتری Galaxy S23 Plus و Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra concept machine released - iNEWS

در همین حال، گلکسی کلاب موفق شده است شماره مدل های باتری را به همراه ظرفیت های رتبه بندی شده آنها بدست آورد.  گلکسی اس 23 پلاس دارای ظرفیت 4565 میلی آمپر ساعتی است که سامسونگ ممکن است آن را 4700 میلی آمپر ساعت به بازار عرضه کند. این مقدار کمی بزرگتر از گلکسی اس 22 پلاس است اما کوچکتر از گلکسی اس 21 پلاس است. در همین حال،  Galaxy S23 Ultra دارای ظرفیت اسمی 4855 میلی آمپر ساعت و ظرفیت معمولی 5000 میلی آمپر ساعت است. باز هم، این اطلاعات هنوز تایید نشده است، بنابراین بهتر است آن را با کمی نمک مصرف کنید.

طراحی سری Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 Ultra 200MP camera can beat iPhone 14 Pro — here's how |  Tom's Guide

سامسونگ، مانند اپل، یک چرخه 3 ساله را در نوسازی طراحی دنبال می کند. انتظار می رود همین امر در مورد سری گلکسی اس 23 نیز صادق باشد، زیرا گوشی های پرچمدار کم و بیش طرح های اس 22 را بازیافت می کنند. با این حال، Ice Universe می‌گوید که گلکسی S23 می‌تواند حاشیه‌های ضخیم‌تری داشته باشد.

تفاوت کوچک بین S22 و S23، سامسونگ هر چهار قاب را برای S23 0.15 میلی‌متر باز کرده است، بزرگ‌تر از S22 به نظر می‌رسد، نمی‌توانم بفهمم چرا سامسونگ این کار را می‌کند.

— Ice universe

مشخص نیست که چرا سامسونگ از نظر طراحی مانند این یک گام به عقب برمی‌دارد، اما ما امیدواریم که این امر با بهبود دوام ارتباط داشته باشد.