در سال‌های اخیر سیاست سامسونگ مبنی برا استفاده از دو نوع تراشه (اگزینوس و اسنپدراگون) در گوشی‌های پرچمدار در نقاط مختلف جهان با انتقادات زیادی همراه بوده است. اما به‌نظر می‌رسد که بالاخره سامسونگ تصمیم خود را عوض کرده است. طبق آخرین شایعات انتظار می‌رود سامسونگ گوشی‌های سری گلکسی S23 خود را هفته اول فوریه و تنها با تراشه اسنپدراگون عرضه کند.

امسال احتمالاً دیگر همان سالی است که همه مدل‌های پرچمدار سامسونگ با چیپست‌های مشابه در سطح جهان ارائه می‌شوند. شایعات در رابطه با خط تولید گوشی‌هایی سری Galaxy S23 مبنی بر اینست که تمامی آن‌‌ها مجهز به چیپست اسنپدراگون خواهند بود. حالا یکی از مدیران ارشد کوالکام هم این شایعات را تأیید کرده است.

گوشی های سری گلکسی S23 سامسونگ فقط با  تراشه اسنپدراگون عرضه می‌شوند

گوشی های سری گلکسی S23 سامسونگ فقط با  تراشه اسنپدراگون عرضه می‌شوند

آقای Akash Palkhiwala، مدیر مالی کوالکام  در گزارش درآمد سه ماهه چهارم این شرکت انتظارات برای نیمه دوم سه ماهه ابتدای سال 2023 را که احتمالاً هم‌زمان خواهد بود با ماه اول فروش گوشی‌های سری گلکسی S23 قوی برآورد کرده است. او همچنین تأیید کرده است که کوالکام سهم 75 درصدی در چیپست‌ گوشی‌های سری S22 در بازار جهانی داشته و این سهم در سری S23 با افزایش همراه خواهد بود. یعنی به احتمال بسیار بالا تراشه‌های این کمپانی برای همه مدل‌های نسل جدید مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

تا امروز هر سه گوشی سری گلکسی S23 سامسونگ (S23، S23+ و S23 Ultra) در بنچمارک گیک‌بنچ رویت شده‌اند و ادعا شده که چیپست استفاده شده در آن‌ها اسنپدراگون 8 نسل 2 بوده است. Cristiano Amon، مدیرعامل کوالکام هم ضمن اشاره به همکاری چندساله این شرکت با سامسونگ تأیید کرده که چیپست اسنپدراگون برای تمام گوشی‌های گلکسی سامسونگ در سطح جهان استفاده خواهد شد.

باوجود گزارشات ناامیدکننده‌ای که در اخیراً در رابطه با تراشه‌های داخلی اگزینوس منتشر شده، هنوز استفاده از این تراشه در گوشی‌های پرچمدار آینده سامسونگ به‌طورکل منتفی نشده و ممکن است در آینده شرایط تغییر کند.

Samsung Galaxy S23: What's the story so far?