گیگابایت (GIGABYTE)، از کارت گرافیک جدید خود با نام GEFORCE RTX 3080 GAMING OC WATERFORCE WB 10G به صورت رسمی رونمایی کرد. پردازنده گرافیکی مبتنی بر فناوری خنک کننده مایع گیگابایت (WATERFORCE) که می‌تواند نیاز تمام کاربران حرفه‌ای که به دنبال یک سیستم‌های پیشرفته خنک هستند را برآورده کند.

با تداوم افزایش مصرف انرژی در پردازنده‌های مرکزی (CPU)، که منجر به بالا رفتن دمای آن‌ها می‌شود، مادربرد‌های مبتنی بر خنک کننده آبی محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند. و امروزه کاربران به دنبال قطعاتی با خنک سازی بالاتر هستند تا تجربه‌ی استفاده‌ی بهینه‌تر و راحت‌تری را ازسیستم‌های خود داشته باشند. برهمین اساس قطعات دیگری که با این نوع فناوری‌ها تولید می‌شوند هم مورد توجه همگان قرار گرفته‌اند. سری GIGABYTE GAMING OC WATERFORCE، دارای نصب آسان و تضمین کیفیت برای حداکثر قدرت گرافیکی است. کاربر تنها با کمی افزایش هزینه‌ می‌توانید از این فناوری به عنوان جایگزین سیستم خنک سازی هوای سنتی استفاده کند و از مزایای آن بهره‌مند شود. GAMING OC WATERFORCE مجهز به یک پردازنده گرافیکی درجه یک اورکلاک شده است که یک راه حل خنک کننده‌ی همه جانبه را برای تمام اجزای اصلی کارت گرافیک (اعم از پردازنده گرافیکی، ویدئو رم و ماسفت) ارائه می‌دهد. فرآیند خنک سازی باعث عملکرد پایدار اورکلاک و دوام بیشتر این قطعه خواهد شد.

در کنار تمام ویژگی‌های عنوان شده، گیگابایت تضمین کیفیت حرفه‌ای مونتاژ از مبدا کارخانه، نرم افزار شخصی سازی RGB FUSION 2.0، صفحه محافظ فلزی و اجزای دارای گواهینامه ULTRA DURABLE را به کاربر ارائه می‌دهد. همچنین کاربر با استفاده از طراحی سوئیچ فیزیکی دوگانه بایوس نیز می‌تواند بین حالت OC و استاندارد با توجه به نیاز خود انتخاب کند. تمام این ویژگی‌ها، کارت گرافیک مزبور را به یکی از بهترین انتخاب‌های کاربران حرفه‌ای تبدیل کرده است.

 

لازم به ذکر است که اگر کاربر، کارت گرافیک مجهز به خنک کننده‌ی هوا را با یک کیت خنک کننده آبی شخص ثالث جایگزین کند، خطر آسیب به کارت گرافیک وجود دارد و ضمانت نامه آن باطل می‌شود. بلوک آب نصب شده توسط گیگابایت به طور دقیق و حرفه‌ای طراحی و آزمایش شده است تا گرمای تولید شده توسط کارت گرافیک را دفع کند و نسبت به کیت‌های شخص ثالث بازده اتلاف حرارت بهتری داشته باشد.