دقایقی قبل ساعت‌های هوشمند اپل واچ ۶ و ساعت مقرون به صرفه اپل واچ SE رسما معرفی شدند که در ابتدا به مشخصات اپل واچ ۶ می‌پردازیم.

همان‌طور که انتظار داشتیم، این ساعت از طراحی مشابه نسل چهارم و پنجم بهره می‌برد و تفاوت خاصی از نظر ظاهری با آن‌ها ندارد. اما این ساعت برای سنجش اکسیژن خون و پایش بهتر وضعیت خواب مجهز به سنسورهای جدیدی است.

اپل می‌گوید این ساعت در عرض فقط ۱۵ ثانیه می‌تواند میزان اکسیژن خون را اندازه‌گیری کند. همچنین اعلام کرده که قصد دارد با بهره‌گیری از این مشخصه، آزمایش گسترده‌ای انجام دهند تا ببیند آیا این مشخصه می‌تواند برای تشخیص بیماری کووید ۱۹ مثمر ثمر واقع شود یا نه. نمایشگر این ساعت نسبت به نسل قبلی بسیار روشن‌تر شده که به گفته اپل شاهد ۲٫۵ برابر روشنی بیشتری هستیم.

اپل واچ 6

اپل واچ ۶ از تراشه S6 بهره می‌برد که نسبت به نسل قبلی ۲۰ درصد عملکرد بهتری را به ارمغان می‌آورد. این تراشه بر مبنای چیپست A13 ساخته شده و باید خاطرنشان کنیم که سال قبل نسل پنجم اپل واچ از همان تراشه سری چهارم بهره می‌برد و به همین خاطر شاهد ارتقای مهمی هستیم.

این ساعت در رنگ‌های طلایی، گرافیتی، آبی و قرمز روانه‌ی بازار می‌شود. همچنین باید به معرفی بند جدید موسوم به Solo Loop هم اشاره کنیم که یک بند با جنس سیلیکون است که کاملا یک‌دست محسوب می‌شود. این بند در هفت رنگ مختلف به دست کاربران می‌رسد و کاربرانی که به نخ و ریسمان علاقه دارند از بین بند سیلیکونی و از جنس نخ می‌توانند دست به انتخاب بزنند.

قیمت پایه اپل واچ ۶ از ۳۹۹ دلار شروع می‌شود که با پرداخت این مبلغ مدل ۴۰ میلی‌متری GPS نصیبتان می‌شود؛ برای خرید مدل ۴۴ میلی‌متری GPS هم باید ۴۲۹ دلار بپردازید. طبق اعلام اپل، از امروز پیش‌فروش این ساعت آغاز می‌شود و از سه روز دیگر به دست کاربران می‌رسد. مدل ۴۰ و ۴۴ میلی‌متری سلولار هم با قیمت ۴۹۹ و ۵۲۹ دلار راهی بازار می‌شوند.

در کنار این ساعت، مدل مقرون به صرفه اپل واچ موسوم به SE هم رونمایی شد که با قیمت پایه ۲۷۹ دلار از سه روز دیگر راهی بازار می‌شود و برای خرید مدل سلولار باید حداقل ۳۲۹ دلار بپردازید. این قیمت‌ها مربوط به مدل ۴۰ میلی‌متری است و مدل ۴۴ میلی‌متری معمولی و سلولار به ترتیب ۳۰۹ و ۳۵۹ دلار قیمت دارند. این گجت از بسیاری از ویژگی‌های نسل سوم اپل واچ مانند تشخیص سقوط و مقاومت در برابر نفوذ آب بهره می‌برد. قلب تپنده آن تراشه S5 است که به گفته اپل عملکرد آن حدود ۲ برابر بهتر از سری سوم محسوب می‌شود.

اپل واچ SE

اپل با معرفی این ساعت هوشمند قصد دارد با گجت‌های ساخت شرکت‌هایی مانند فیت‌بیت رقابت کند. از نظر ظاهری تفاوت خاصی بین این مدل و نسل ششم دیده نمی‌شود. از بین مهم‌ترین تفاوت‌های این ساعت نسبت سه نسل ششم اپل واچ می‌توانیم به فقدان نمایشگر همیشه روشن و نبود پشتیبانی از قابلیت‌های سنجش اکسيژن خون و ثبت نوار قلب اشاره کنیم.

هر دو این ساعت‌ها همراه با سیستم‌عامل watchOS 7 راهی بازار می‌شوند که از مهم‌ترین قابلیت‌های این سیستم‌عامل می‌توانیم به پایش وضعیت خواب اشاره کنیم. همچنین باید بگوییم که هر دو مدل اپل واچ معرفی شده بدون شارژر به دست کاربران می‌رسند که به گفته اپل، این کار به منظور کمک به بهبود وضعیت محیط‌ زیست صورت می‌گیرد.