سونی سرانجام از ظاهر نهایی PS5 و PS5 Digital Edition رونمایی کرد. در برنامه‌ی ویژه‌ی سونی برای معرفی پلی‌استیشن ۵ همچنین شاهد معرفی بازی‌های نسل بعد این کنسول بودیم.

کنسول جدید سونی در دو مدل معمولی و مدل تمام دیجیتال عرضه می‌شود.

کنسول پلی‌استیشن ۵ در دو مدل معمولی و مدل تمام دیجیتال عرضه می‌شود. از نظر سخت‌افزاری هر دو کنسول یکسان هستند، ولی مدل تمام دیجیتال فقط نسخه‌ی دیجیتال بازی‌ها را اجرا می‌کند و دیسک درایو ندارد. دیسک داریو کنسول معمولی، توانایی خواندن دیسک‌های Blu-Ray Ultra HD را دارد؛ یعنی دیسک‌هایی که می‌توانند تا صد گیگابایت داده را در خود جای دهند.

اطلاعات بیشتری از خود کنسول در مراسم نمایش بازی‌های PS5 در اختیار بیننده‌ها قرار داده نشد. قیمت نهایی کنسول هنوز رسما اعلام و احتمالا حتی مشخص هم نشده است. البته که در ابتدای برنامه، جیم رایان، مدیر پلی‌استیشن، اضافه کرد که برنامه‌های متعدد دیگری هم برای پلی‌استیشن ۵ در نظر گرفته شده است و در آینده‌ی نزدیک بیشتر درباره‌ی کنسول خواهیم شنید.

بیشتر بخوانید:
قیمت پلی‌استیشن ۵ با توجه به عرضه‌ی محدود در سال اول چقدر خواهد بود؟

تعدادی از لوازم جانبی این کنسول، مثل هدست، دوربین یا استند شارژ دسته‌ها هم در ویدیوی  معرفی خود کنسول نمایش داده شدند. همانطور که می‌بینید، ظاهر خود کنسول همان زبان طراحی دسته که پیش از این دیده بودیم را دنبال می‌کند.

می‌توانید در ادامه ویدیوی معرفی پلی‌استیشن ۵ و ویدیوی دیگری برای نمایش دسته و قابلیت‌های آن را ببینید. کنسول جدید سونی پاییز امسال عرضه خواهد شد.


بازی‌های پلی‌استیشن 5

بازی Spider-Man Miles Morales برای پلی‌استیشن 5 رونمایی شدبازی Ratchet & Clank Rift Apart برای پلی‌استیشن 5 معرفی شدبازی Gran Turismo 7 برای پلی‌استیشن 5 معرفی شد
بازی Project Athia برای پلی‌استیشن 5 رونمایی شدبازی Horizon: Forbidden West برای پلی‌استیشن 5 معرفی شدبازی رزیدنت اویل 8 برای پلی‌استیشن 5 معرفی شد
بازی Demon's Souls برای پلی‌استیشن 5 رونمایی شدبازی هیتمن 3 برای کنسول‌های فعلی و نسل بعد رونمایی شدبازی Stray برای پلی‌استیشن 5 رونمایی شد