ایسوس و نوکتوآ برای همکاری با آدا لاولیس آماده می شوند.

به گزارش ChipHell، ایسوس و نوکتوا قصد دارند کارت‌های گرافیکی جدید سری GeForce RTX 40 خود را با طراحی مشترک در نمایشگاه CES معرفی کنند. این بردها به طور طبیعی دارای سیستم های خنک کننده طراحی شده توسط Noctua و همچنین بهبود عملکرد توسط Asus خواهند بود. انتظار می‌رود این شرکت‌ها محصولات خود را در نمایشگاه CES به نمایش بگذارند، اگرچه مشخص نیست چه زمانی قرار است این محصولات وارد بازار شوند.

تنها چیزی که در مورد کارت‌های گرافیکی سری 40 GeForce RTX Noctua Edition می‌دانیم این است که این کارت‌ها مبتنی بر پردازنده‌های گرافیکی نسل Ada Lovelace هستند و از سیستم‌های خنک‌کننده توسعه‌یافته توسط Noctua استفاده خواهند کرد. ما نمی دانیم که آیا خنک کننده های جدید همچنان از فن های NF-A12x25 Noctua که در کارت های گرافیک Noctua Edition موجود هستند استفاده می کنند یا خیر، اگرچه این یک امکان وجود دارد. باید آزمایش کنیم تا ببینیم آیا این بردها جزو بهترین کارت‌های گرافیکی خواهند بود که می‌توان در ماه‌های آینده خرید.
در نظر داشته باشید که در زمان معرفی، ایسوس ممکن است بردهای GeForce RTX 4090 (GA102)، GeForce RTX 4080 (GA103) و/یا GeForce RTX 4070 Ti (GA104) را با کولرهای Noctua ارائه دهد. باید دید که آیا انویدیا رده بالا در این خانواده جدید خواهد بود، زیرا طراحی یک خنک کننده هوای آرام برای قطعه ای با توان برد حرارتی تا 600 وات دشوار است. چیزی که همه از یک کارت گرافیک Noctua Edition انتظار دارند.

زمانی که ایسوس و نوکتا کارت‌های گرافیک GeForce RTX 3070 Noctua Edition و GeForce RTX 3080 Noctua Edition را در سال 2021 معرفی کردند، هر دو واحد با استقبال فراوانی از سخت‌افزار مواجه شدند. این محصولات عملکرد بسیار مناسبی را در مقایسه با کارت‌های مرجع ارائه می‌کنند، در حالی که خنک‌کننده‌های طراحی شده توسط Noctua حتی در زیر بار زیاد نیز بی‌صدا می‌مانند.