کارت‌های گرافیک سری Radeon RX 7900 Hellhound PowerColor رسما معرفی شده‌اند و دارای طراحی خنک‌کننده سه شیار هستند.

PowerColor روی دو خط کارت گرافیک سفارشی برای کارت‌های گرافیکی سری Radeon RX 7900 AMD، Red Devil و سری Hellhound کار می‌کند. این شرکت قبلاً نگاه خوبی به کارت گرافیک Red Devil داشت که دارای طراحی > 3 اسلات است و ماه گذشته یک تیزر برای سری Hellhound ارائه کرد. اکنون، نگاهی بسیار بهتر به کارت‌های گرافیک سری Hellhound داریم که در هر دو نوع RX 7900 XTX و RX 7900 XT عرضه می‌شوند.


کارت‌های گرافیک PowerColor Radeon RX 7900 Hellhound از طراحی کاملا سفارشی برخوردار خواهند بود. این نوع باید توسط کارت گرافیک Radeon RX 7900 XTX و RX 7900 XT استفاده شود. در مورد طراحی و آنچه که از تصویر می بینیم، کارت باید حدود 3 اسلات ارتفاع داشته باشد و دارای یک صفحه پشتی با پوشش کامل باشد که فراتر از PCB گسترش می یابد. به نظر می رسد PCB از طراحی سفارشی استفاده می کند، اما دو کانکتور برق 8 پین را که توسط مدل های مرجع نیز استفاده می شود، حفظ کرده است.

خنک کننده روی کارت گرافیک شامل یک صفحه مسی GPU Direct-Contact با سطح تماس 91×89×2.6 میلی متری بزرگتر است و دارای دو بلوک هیت سینک آلومینیومی بزرگ است که از طریق هشت لوله حرارتی مسی با روکش نیکل 6 میلی متری به هم متصل می شوند.


کارت‌های گرافیک PowerColor Radeon RX 7900 Hellhound در جلو و پشت در LEDهای آبی رنگ قرار گرفته‌اند، اما نوع جدید دارای رنگ LED Amethyst نیز خواهد بود. می بینید که لوگوی Hellhound در پشت نیز روشن می شود. همچنین می توانید براکت نگهدارنده GPU را در پشت پیدا کنید که هیت سینک بزرگ شامل چندین باله آلومینیومی و لوله های حرارتی را نگه می دارد. این کارت دارای آرم Radeon در کناره است و دارای یک راه حل فن سه گانه است. همچنین دو سوئیچ در پشت PCB وجود دارد، یکی برای کنترل LED ها و دیگری یک سوئیچ BIOS است که به شما امکان می دهد پروفایل Silent یا Stock را فعال کنید.


کارت‌های گرافیک سری PowerColor Radeon RX 7900 Hellhound از یک PCB 14 لایه پریمیوم با TG بالا با طراحی مسی 2 اونس استفاده می‌کنند. PCB به طراحی 20 فاز VRM مجهز شده است که توسط نوع Vapor-X Sapphire که دیروز معرفی شد نیز استفاده می شود.


طبق گزارش‌ها، AMD قصد دارد کارت‌های گرافیک Radeon RX 7900 XTX و RX 7900 XT خود را با طعم‌های مرجع عرضه کند. کارت‌های AIB در حال آماده‌سازی هستند، اما طبق شایعات اخیر، تا 1 تا 2 هفته پس از عرضه آن‌ها را در قفسه‌های خرده‌فروشی نخواهیم دید. PowerColor یکی از سه شریک AIB AMD است که طراحی های سفارشی خود را با دو مورد دیگر Sapphire و ASUS آشکار می کند. هیچ یک از این دو شرکت به طور کامل خط تولید خود را فاش نکرده اند، اما فقط نگاهی کوتاه به طراحی راه حل های نسل بعدی RDNA 3 خود به ما داده اند.