پس از مدت‌ها انتظار شیائومی از مچ‌بند هوشمند خود یعنی mi band 5 رونمایی کرد. این گجت مانند نسل‌های قبلی از ویژگی‌های جذابی بهره می‌برد و البته قیمت بسیار مناسبی هم بهره می برد.

صفحه نمایش

صفحه نمایش mi band 5 یک صفحه نمایش 1.2 اینچی با رزولوشن 126 در 294 پیکسل است،که نسبت به نسل قبلی خود یعنی mi band 4 افزایش 20%را داشته و طراحی نمایشگر تفاوت خاصی با نسل قبلی خود نداشته ولی صفحه نمایش بزرگتر و حاشیه های کمتر محتوا را بهتر می تواند نمایش بدهد.

ویژگی ها

از جمله ویژگی های جدید این مچ بند می توان به 11حالت برای ردیابی حرکات ورزشی اشاره کرد،درحالی mi band 4تنها از 6 حالت ورزشی بهره می برد.

از دیگر ویژگی های این مچ بند بهبود پایش خواب،و قابلیت ریموت کنترل دوربین برای عکس برداری از راه دور اشاره کرد.

mi band 5همچنین از ویژگی قابلیت سنجش اکسیژن خون پشتیبانی می کند که این ویژگی در mi band 4 دیده نمیشود،همچنین از طریق برنامه mi fit این مچ بند می توان به میزان ضربان قلب و میزان فعالیت های ورزشی امتیاز داد.

طراحی

به غیر از ویژگی های جدید این مچ بند طراحی این مچ بند هم تغییر کرده است از جمله تغییرات می توان به تغییر نوع شارژر که به صورت مغناطیسی عمل میکند اشاره کرد که دردسر درآودرن بند سیلیکونی از بدنه را ندارد و این مسئله کار را  برای کاربران راحت تر میکند.

قیمت و تاریخ عرضه

 mi band 5 از یک باتری 100میلی آمپری بهره می برد که به گفته شیائومی با هر بار شارژ می تواند تا 14روز انجام وظیفه کند.در چین این گجت دارای دستیار صوتیXiaoAIو فناوری NFC است،ولی مشخص نیست که مدل گلوبال این محصول دارای چنین مشخصه ای باشد.

Mi band 5 همانند نسل های قبلی از قیمت بسیار مناسبی برخوردار است،در چین نسخه NFC این محصول با قیمت 229یوان(32دلار)قیمت دارد،ونسخه معمولی آن با قیمت 189یوان(27دلار)است. که در تاریخ 18 ژوئن در قفسه فروشگاه های چین قرار می گیرد

شیائومی در مورد تاریخ عرضه نسخه جهانی این مچ‌بند خبری منتشر نکرده ولی می‌توانیم انتظار قیمت بین ۳۰ تا ۳۵ دلاری را داشته باشیم.